Sudocrem Pişik Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sudocrem Pişik Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sudocream Pişik Kremi, İrlanda menşei olup, içerisinde çinko oksit, koruyucu madde olarak sodyum benzoat, butylated hydroxy inisole bulunmaktadır. İçerisinde kortizon bulunmadığından tıp dünyasında klinik etkisi kanıtlanmıştır ve kabul görmüştür.

Sudocrem Pişik Kremi su itici bir bariyerden oluştuğundan dolayı bebek ve çocuklarda pişik olan bölgeye uygulandığında koruyucu bir tabaka oluşturur ve pişik oluşan bölgedeki ağrı, yanma ve tahrişi onarır. Cildi yumuşatır ve sakinleştirir.

Sudocream Pişik Kremi Bileşenleri
  • Dokuda sıvı kaybını azaltmaya yarayan çinko oksit (Vücudumuz için gerekli minerallerden biridir. Çinko oksit cildimiz dahil olmak üzere organlarımızın fonksiyonu için gerekli enzimleri salgılanmasında önemli bir rol oynar. Yeni cilt hücrelerinin oluşmasına, onarımına ve bu hücrelerin bakımına yardımcı olur)
  • İyileştirici etkiye sahip Benzil Benzoat, Benzil Sinnamat
  • Ağrı ve tahrişi azaltmaya yarayan yerel bir anestetik olan Benzil Alkol. Benzil alkol ayrıca dezenfekte eder ve bakteri oluşmasına karşı koruma sağlar
  • Yumuşatıcı özellikler sağlamaya yardımcı Hipoalerjenik Lanonin
Sudocrem Pişik Kremi Hangi Durumlarda Kullanılır
  • Bebek ve çocuklarda özellikle bez bölgesinde oluşan pişiklerde (Dışkı ve idrarın yapmış olduğu tahriş ve kızarıklardır)
  • Güneş yanıkları
  • Hafif yanıklar
  • Tahriş ve kızarıklar
  • Hafif yatak yaraları
Bayanlar Sudocrem Pişik Kremini ciltlerinde oluşan sivilce, akne ve lekeler için kullandığını belirtilmiş olsa da bu etkilere sahip olduğu bilinmemektedir ve her cilde göre farklılık gösterebilir, bu gibi durumlarda kullanmadan önce bir dermotologa danışılmalıdır.

Sudocrem Pişik Kremi Nasıl Kullanılır?

Bebek ya da çocukların bez bölgelerinde oluşan pişiklerin iyileşmesinde ve oluşmasını önlemede kullanılır. Pişik olan bölge temizlenip, kurulandıktan sonra, ince bir tabaka şeklinde sürülür ve hafif dairesel masajlar yaparak sürülen krem cilt tarafından emilir. Cilt tarafından emilen Sudocrem görüntü olarak şeffaf hale gelir. Bez değişiminde Sudocream pişik kremini kullanabilirsiniz.

Sudocream Pişik Krem görüntüsü beyaz, pudramsı kokusu olan katı bir kremdir. Eskiden sadece bebek mağazalarında bulunan bu pişik kremini tüm eczanelerden temin edebilirsiniz. Bebek ve çocukların cildi çok hassas olduğundan dolayı kullanmadan bir doktora danışmalısınız.

Sudocrem Pişik Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bebeklerde Pişik Zeytinyağı

Bebeklerde Pişik Zeytinyağı

Apış Arası Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Apış Arası Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Bebeğin Boynunda Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Bebeğin Boynunda Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Bebek Pişiklerine Ne İyi Gelir?

Bebek Pişiklerine Ne İyi Gelir?

Büyüklerde Pişik Nasıl Geçer?

Büyüklerde Pişik Nasıl Geçer?

Güncel

Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Bebeğin Altı Pişik Olursa?

Bebeğin Altı Pişik Olursa?